Чесні і прозорі вибори – базовий інститут в архітектурі демократичної системи

Публічна дискусія «Реформа закону про вибори народних депутатів та відкритість Державного реєстру виборців» засвідчила високий рівень зацікавленості тематикою виборчої реформи серед представників політичних партій, експертного та громадського середовища Кіровограду та області.

13254346_1006481942740964_8466997518518250027_n

Учасники публічної дискусії обговорили стан та перспективи вдосконалення Державного реєстру виборців України як невід’ємного елементу цієї реформи. Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Кіровоградської ОДА Костянтин Яцук підкреслив, що ДРВ насьогодні є найбільш ретельно відпрацьованою та цілісною базою персональних даних в Україні і в перспективі може стати основою для створення єдиної бази даних, яка б уніфікувала всі існуючі реєстри в нашій державі. У ході експертних обговорень учасники дискусії погодились, що існує необхідність оптимізування ведення Державного реєстру виборців в частині, що стосується забезпечення більшої публічності та прозорості, що дозволить зробити його доступнішим для громадського контролю.

Експертний аналіз пропозицій до виборчого законодавства, презентованих представниками ЦПГІ, зробила президент Кіровоградської асоціації «Громадські ініціативи», експерт з виборчого права Любов Лук’янцева. Спікер підкреслила, що норми, які спрямовані на збільшення рівня відкритості та публічності ДРВ, заслуговують на увагу з боку законодавчої влади. «Важливо уніфікувати всі норми у цьому проекті змін до виборчого законодавства, щоб уникнути суперечностей в їх застосуванні», – наголосила експерт. Також Любов Лук’янцева запропонувала напрацювати такий законодавчий механізм, який би дозволив розмежувати повноваження різних інституцій під час виборчого процесу, що зробить його простішим і зрозумілішим для суспільства.

Учасники дискусії зійшлися на тому, що запропоновані ЦПГІ зміни до виборчого законодавства позитивно вплинуть на розвиток парламентаризму та дадуть можливість забезпечити прозорі та чесні вибори, що є базовим інститутом в архітектурі демократичної системи.

«Ми проводимо такі дискусії, аби почути ваші пропозиції щодо внесення змін до законодавства, які ми потім опрацьовуємо і подаємо у парламент», – такими словами резюмувала публічну дискусію виконавчий директор ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» у Кіровоградській області Любов Бакаленко. Після заходу представники Кіровоградської асоціації «Громадські ініціативи», НРГО «Прес-клуб», обласної організації Аграрної партії України і обласної організації Партії пенсіонерів виявили бажання підписати із ЦПГІ Меморандум про співпрацю задля забезпечення чесних і прозорих виборів в нашій державі.

Схожі новини