Чи захищені політичні права внутрішньо переміщених осіб?

Неврегульованість українського законодавства призвела до того, що майже 4% виборців, а саме внутрішньо переміщені особи, можуть вкотре залишитись без права на волевиявлення. Центр підтримки громадських ініціатив протягом тривалого часу відстоює право переселенців на волевиявлення. Ми розробили та випустили інформаційні буклети та брошури, інформаційні відеоролики, у яких роз’яснили внутрішньо переміщеним особам, як вони можуть відстояти своє право голосу і взяти участь у місцевих виборах.

23 листопада 2016 року представники ЦПГІ взяли участь у прес-конференції , на якій знову актуалізувалось питання про фактичну неможливість більшості внутрішньо переміщених осіб взяти участь у голосуванні на місцевих виборах, що відбудуться до кінця цього року у близько 200 об’єднаних територіальних громадах, в які вони вже встигли інтегруватися. Відповідно до діючого Закону України «Про місцеві вибори», вимушені переселенці вкотре не матимуть права голосу. Законодавчі колізії знову унеможливлять їх вплив на суспільно-політичне життя та розвиток громади, в якій вони мешкають. Виконавчий директор Громадського холдингу «Група Впливу» Тетяна Дурнєва наголосила, що під час чергових виборів ми стикнемось із порушенням принципу недискримінації щодо забезпечення рівності прав, свобод і можливостей. Міжнародна фундація виборчих систем (IFES), яка активно працює над прийняттям Виборчого кодексу, намагається знайти шляхи вирішення проблеми дискримінації прав переселенців та усіма способами посприяти ефективній участі всіх українців у виборчому процесі. Вона об’єднує зусилля громадських організацій з метою змінити існуюче законодавство задля забезпечення конституційних прав кожного окремого виборця.

Питання виборчих прав ВПО кожного разу актуалізовується перед виборами, проте необхідні зміни до законодавства так і не були внесені. Наразі у Верховній Раді зареєстровано чотири законопроекти, однак жоден з них не виноситься на розгляд депутатів. ЦПГІ в свою чергу підтримує позицію обов’язкової державної підтримки інтеграції внутрішньо переміщених осіб та долучається до процесу лобіювання та захисту їх політичних прав.

Про те, як внутрішньо переміщені особи можуть взяти участь у місцевих виборах, дізнавайтесь із наших матеріалів.
1

Схожі новини