Експерт ЦПГІ долучився до роботи парламентських слухань, на яких учасники обговорили інструменти дотримання прав ВПО

12746154_952335058213778_1317878362_n
Виконавчий директор Центру підтримки громадських ініціатив у Запорізькій області Денис Тарасов 17 лютого взяв участь у парламентських слуханнях на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції».

До роботи в рамках парламентських слухань долучились представники уряду, народні депутати, експерти та громадські активісти з числа внутрішньо переміщених осіб.

Учасник парламентських слухань, експерт ЦПГІ Денис Тарасов дав свою оцінку існуючим проблемам внутрішньо переміщених осіб та запропонував конкретні шляхи їх вирішення:
«Вектор цих парламентських слухань можна умовно розділити на два блоки: обговорення стану прав внутрішньо переміщених осіб, які вже реалізовуються, і прав, які ще не імплементовані в наше законодавство.
Потрібно зазначити, що ці слухання підтвердили мої найгірші сподівання – в держави досі немає жодної реалістичної стратегії деокупації захоплених територій. Щоб зрозуміти масштаби проблем внутрішньо переміщених осіб, потрібно глянути на статистику, згідно з якої в Україні нараховується близько 1-го мільйона 700 тисяч таких осіб, права яких не реалізовані належним чином. Важливо, щоб представники влади, які займаються вирішення проблем цієї категорії людей пам’ятали, що мова йде не про якісь абстрактні ситуації, а про конкретні проблеми конкретних людей, які потребують допомоги держави».

Денис Тарасов поділився своїм баченням ролі парламентських слухань у процесі координації та спільної роботи влади і громадянського суспільства над проблемою порушення прав внутрішньо переміщених осіб:
«На сьогоднішній день у Верховній Раді зареєстровано 40 законопроектів, які, в тій чи іншій мірі, стосуються внутрішньо переміщених осіб, а формат парламентських слухань це прекрасна можливість нагадати депутатам, що ці проекти законів недостатньо просто зареєструвати, їх потрібно ще й приймати. Крім того, за підсумками слухань його учасники напрацюють постанову, в якій будуть рекомендувати Верховній Раді, Президенту та Кабінету Міністрів здійснити конкретні кроки, які дозволять законодавчо закріпити гарантії прав внутрішньо переміщених осіб та механізми їх реалізації».
12516303_952336458213638_1787049918_n

Наприкінці, виконавчий директор ЦПГІ у Запорізькій області дав експертну оцінку Закону України «Про Державний реєстр виборців» та висловив позицію ЦПГІ в питаннях захисту виборчих прав внутрішньо переміщених осіб:
«Центр підтримки громадських ініціатив – це одна з найпослідовніших і найбільш ефективних громадських організацій, діяльність якої спрямована на вирішення конкретних проблем внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, вже понад 2 роки наша організація публічно заявляє на всіх доступних майданчиках, що внутрішньо переміщені особи повинні мати право голосу на виборах на рівні із всіма громадянами нашої країни. І це не просто позиція якоїсь організації чи бажання окремих людей – це вимога Конституції України. З огляду на ці факти ЦПГІ закликає Верховну Раду внести зміни до Закону України «Про Державний рестр виборців» та Закону України «Про місцеві вибори», передбачивши можливість зміни виборчої адреси внутрішньо переміщеним особам. Цей крок дозволить їм через процес голосування долучитись до процесу виборів – базового і невід’ємного елементу прямої демократії».

Схожі новини