“Громадські слухання як засіб вирішення проблем територіальних громад” – презентовано новий практичний посібник

В наш час в Україні було видано велику кількість різноманітних антологій, посібників та монографій на тему демократії. В цих виданнях було детально описано історію та проаналізовано суть поняття демократія, проте спроб екстраполювати існуючі знання про механізми демократії на українську реальність було здійснено критично мало. І саме таку амбітну ціль поставили перед собою автори нового практичного посібника.
Колектив авторів у своєму посібнику «Громадські слухання як засіб вирішення проблем територіальних громад» здійснили детальний аналіз громадських слухань, як невід’ємного інструмента прямої демократії. Таким чином, автори змістили дослідницький акцент з погляду на «демократію як ідею», на підхід, де демократія аналізується як набір конкретних механізмів, серед яких важливе місце займають громадські слухання – важливий елемент прямої демократії на місцевому рівні.
Посібник буде корисний представникам органів місцевого самоврядування, депутатам місцевих рад та всім активним членам територіальних громад.
Автори пропонують читачам теоретичні блоки про систему місцевого самоврядування в Україні та громадські слухання, як важливий інструмент контролю за владою. Окремі розділи посібника присвячені аналізу успішних кейсів проведення громадських слухань в Україні.
Особливу увагу хочеться акцентувати на тому, що автори пропонують читачам конкретні практичні рекомендації, які будуть корисними як досвідченим практикам в сфері місцевого самоврядування, так і починаючим активістам та депутатам.
Посібник видано Міжнародним Республіканським Інститутом за фінансової підтримки уряду Канади, за участю департаменту міжнародних справ, торгівлі та розвитку.

Схожі новини