Круглий стіл «Проблеми роботи ДВК та підвищення якості списків виборців на місцевих виборах-2015: фактори ризику та шляхи оптимізації»

Інформаційна кампанія “Кожен голос важливий” продовжилась проведенням чергового круглого столу. 29 вересня 2015 року про новий виборчий закон, проблеми роботи ДВК, підвищення якості списків виборців говорили  в місті Кіровограді. Голова Ради «ЦПГІ» Андрій Карташов  ґрунтовно проаналізував численні недоліки і прогалини нового закону про вибори, та труднощі що вже виникають в процесі виборчої кампанії. Це одразу підтвердили присутні на заході члени ТВК.  RT_Kirovograd 2 RT_Sept _29 Він також відмітив наступне: «Головна інтрига в тому, що вперше відбувається ‪‎конституційний‬ ‪‎процес під час виборчої кампанії. Ви знаєте, що проходять голосування за конституцію і дуже швидко змінюються правила гри. І ті ради, які ми фактично будемо обирати вже отримали більше повноважень і в процесі будуть отримувати ще більше повноважень, і в кінці процесу ‪‎децентралізації‬ зможуть перебудувати владні відносини в країні, що стосується місцевого самоврядування». 

Дискутували також на заході про те, що багато громадян просто не зможуть реалізувати своє право на волевиявлення. Закладена в законі жорстка прив’язка до території спричинить до того, що люди які не є членами територіальних громад не зможуть проголосувати, як наслідок порушення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб. Це стосується не тільки переселенців, а й військовослужбовців, навіть людей які потрапили до лікарні з села до міста.

 

До обговорення активно долучилися учасники круглого столу – працівники органів ведення Державного реєстру виборців, представники влади, громадських організацій, політичних партій, ЗМІ, члени ТВК.

 

Схожі новини