Лідерство і реформи: представники Центру підтримки громадських ініціатив стали учасниками Академії політичного лідерства

28 – 29 травня 2016 року в Дніпрі відбулася перша сесія «Академії політичного лідерства», яка була організована Міжнародним Республіканським Інститутом (IRI) за підтримки Агентства Сполучених Штатів з Міжнародного Розвитку (USAID). Учасниками програми стали депутати місцевих рад, активісти політичних партій та громадських організацій із всієї України.

У першій навчальній сесії Академії взяли участь представники Центру підтримки громадських ініціатив: експерт організації Віктор Стасюк, виконавчий директор ЦПГІ у Харківській області Сергій Баранников та менеджер з комунікацій організації Юрій Микитюк.

13327427_1199325093434561_2174009968858020099_n (1)

«Лідерство на державній службі», «Реформи на місцевому рівні», «Ефективна робота з громадськістю», «Принципи розбудови партійної організації», – в рамках цих та інших навчальних блоків учасники Академії політичного лідерства протягом двох днів мали можливість навчатись новим технологіям, слухати досвідчених спікерів, дискутувати на наболілі для суспільства теми та ділитись власним досвідом політичної та громадської діяльності.

«В Україні 44 мільйони населення, у Революції Гідності брав участь 1 мільйон, а починалося все з 1 тисячі студентів», – цими словами спікер, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Шекета підкреслив важливість ролі пасіонаріїв у процесі якісних перетворень у нашій державі.

З темою «Реформи на місцевому рівні» виступив голова «Громадський контроль» Артем Романюков, який розповів про успішні кейси громадського лобіювання ініціатив, пов’язаних із побудовою сервісів електронної демократії в нашій країні. Спікер навів приклад імплементації інтернет-платформ у координатах місцевого врядування міста Дніпра та Дніпропетровської області, зокрема ProZorro (електронні торги), OpenCity (агрегація проектів громадян звернень) та впровадження GPS-даних всіх перевізників міста та області. Активіст наголосив на важливості постійного навчання та побудови ефективної просвітницької кампанії, спрямованої не лише на впровадження тих чи інших електронних сервісів, а й на їхнє ефективне використання місцевими активістами та представниками влади.

Заступниця голови Одеської ОДА Соломія Бобровська навчала принципам ефективної побудови команди на чолі з лідером, мета яких – реалізація якісних змін у державі. Лектор розповіла про практичні поведінкові сценарії побудови успішної командної роботи у межах конкретного регіону (на прикладі команди М. Саакашвілі). Наприкінці свого виступу Соломія Бобровська наголосила: «Якщо ви реформуєте країну, лобіюєте якісні зміни до законодавства лише з 9.00 до 18.00, то це професійна діяльність, а не громадський активізм».

Виступ в рамках Академії політичного лідерства народного депутата України Антона Геращенка можна умовно розділити на дві частини: перша була присвячена професійним критеріям, мотивації, вимогам та принципам роботи успішного політика. В цьому теоретичному блоці народний депутат розповів про важливість формування якісного, професійного складу парламенту як інструменту прийняття того пакету змін до законодавства, яке впевнено можна буде назвати реформістським. Іншу частину його виступу можна умовно віднести до категорії «Realpolitik»: спікер ділився секретами реалізації конкретних реформ, розповідав про переговорний процес, який передував цим реформам, та ділився власним баченням політичних сценаріїв, які можливі у найближчій перспективі.

13332991_1716119675329427_1258677613643990429_n

Схожі новини