Об’єднання існуючих реєстрів в єдину базу даних наблизить українців до європейської моделі функціонування реєстрів

Стан виборчого законодавства та інструменти його реформування обговорили в рамках публічної дискусії «Механізм публічного контролю над Державним реєстром виборців у контексті виборчої реформи», яка відбулась у місті Ужгород.
Напрацювання ідей, конкретних механізмів вдосконалення виборчого законодавства – завдання, які перед собою поставили організатори публічної дискусії, формат якої об’єднав як представників влади, так і активну громадськість міста.

Зацікавленість темою дискусії виявили не лише представники громадських організацій та політичних партій, серед яких були «Сила людей», «Наш край» та «Демократичний альянс», а й учасники АТО – бійці «Карпатської Січі» та «Бойових побратимів».

P1080186

Проект запропонованих в ході публічних дискусій змін до виборчого законодавства, що регулює діяльність Державного реєстру виборців, презентував Голова Ради ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» Андрій Карташов.
Продовжив експертне обговорення кандидат політичних наук, декан факультету суспільних наук Ужгородського національного університету Юрій Остапець. На його думку, зміни у виборчому законодавстві, які постійно відбуваються з 1994 року, мають деструктивний вплив не лише на виборчий процес, а й на процес демократизації країни. Науковець переконаний, що логіка реформи виборчого законодавства повинна зводитись до того, що виборець повинен чітко розуміти, що його голос не «загубиться», а точно буде врахований при кінцевому підрахунку. Політолог впевнений, що будь-яка реформа виборчого законодавства буде неповною без довіри громадян до виборів як демократичного інституту, який дозволяє змінювати та оновлювати владу.

Представник обласної ГО «Закарпаття – Донбас» Тетяна Хорошилова підняла питання законодавчої невизначеності механізму забезпечення виборчих прав ВПО з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АРК, які, будучи фактичними членами територіальних громад, досі не можуть у повній мірі реалізувати свої громадянські права. У ході дискусії активістка презентувала результати соціологічного опитування, яке проводилось серед внутрішньо переміщених осіб, в результаті якого було з’ясовано, що 78% респондентів бажають залишитись в Ужгороді назавжди.

Представник Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Кондтратюк прокоментував можливість об’єднання існуючих державних реєстрів в єдину базу, що, на думку активіста, дозволить значно покращити їх функціонал та оминути багато юридичних перепон на шляху до прийняття європейської моделі функціонування реєстрів.
Позитивним результатом публічної дискусії став той факт, що її учасники проявили ініціативу та запропонували представникам влади використовувати модель пілотних регіональних проектів щодо внесення змін до виборчого законодавства, зокрема у межах Закарпатської області.

Схожі новини