Публічна дискусія – механізм, який повинен запустити процес виборчої реформи в нашій державі

“Механізм публічного контролю над Державним реєстром виборців у контексті виборчої реформи” – саме під такою назвою 19 квітня в Києві пройшла публічна дискусія, організатором якої виступив Центр підтримки громадських ініціатив, що зібрав на одному майданчику народних депутатів, експертів, представників органів ведення Державного реєстру виборців та громадських активістів, які виявили бажання долучитись до обговорення цієї складної, проте важливої для розвитку держави теми.

На заході голова ради ЦПГІ Андрій Карташов презентував пропозиції щодо змін до Закону України «Про Державний реєстр виборців», розроблені експертами організації. Спікер підкреслив, що пропозиції продовжують напрацьовуватися у ході проведення публічних дискусій по всій країні.

DSC_9658_mini

Народний депутат України Віталій Сташук проаналізував міжнародний досвід функціонування інституту реєстру виборців та виділив ряд кроків, які допоможуть оптимізувати роботу Державного реєстру виборців в Україні. Він наголосив на важливості забезпечення публічності у роботі ДРВ, що на його думку, не тільки зменшить корупційну складову, яка апріорі існує у закритих та непублічних системах, а й поверне довіру громадян до виборів як невід’ємного елементу демократичного розвитку нашої країни.

Олександр Черненко, один із розробників проекту виборчого кодексу, привернув увагу присутніх на публічній дискусії до теми важливості об’єднання частини існуючих державних реєстрів в єдину базу. На думку народного депутата, це складна, але необхідна процедура, яка наблизить нас до існуючих у світі моделей ведення державних реєстрів.

Про важливість якісної підготовки запропонованих змін до виборчого законодавства розповів народний депутат України Ярослав Маркевич. На думку політика, важливо не лише розробити текст змін, а й правильно побудувати комунікацію з основними стейкхолдерами. Депутат підкреслив важливість співпраці з громадським сектором та експертним середовищем, які повинні виступити єдиним драйвером реформування виборчого законодавства загалом та впровадження інновацій у системі ведення реєстру виборців зокрема.

IMG_3786

Почати процес реальної імплементації стратегії розвитку сфери розвитку е-врядування та запровадити дієвий спосіб електронної ідентифікації особи через розширення сфери використання системи електронного цифрового підпису, – cаме з такими тезами до дискусії долучився народний депутат Олексій Скрипник. Спікер підкреслив, що електронні сервіси – це не лише модно, а й зручно, адже вони надають громадянам можливість «спілкуватись» з державою не виходячи зі свого дому.

Керівник служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах висловив ряд рекомендацій до презентованого експертами ЦПГІ тексту змін до законодавства, що стосуються реєстру виборців. Він закликав присутніх предметно обговорити кожну норму та підтримав тезу про те, що конструктивні зміни будуть корисними для держави і підтримані громадськістю.

Схожі новини