Центр підтримки громадських ініціатив долучився до акції на підтримку електронного врядування

Учасниками акції, яка відбулась 14 березня біля стін Верховної Ради України, стали представники громадських організацій, IT-спеціалісти та небайдужі до теми електронної демократії представники депутатського і урядового корпусу нашої держави – народний депутат України Антон Геращенко та заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе. В ролі організатора акції виступила експерт Агентства електронного урядування України, екс-радник міністра економічного розвитку і торгівлі України (січень 2015 – квітень 2015), спеціаліст з впровадження електронного врядування Яніка Мерило.

яніка

Мета акції – нагадати народним депутатам про ті забов’язання та обіцянки, які наші парламентарі давали українському суспільству перед виборами. Насамперед, це стосується прийняття пакету законопроектів, які можна об’єднати терміном «електронне врядування».

Учасники були єдині у своїй мотивації участі в акції: «Можна говорити про боротьбу з корупцію, а можна приймати закони, які її дозволять її подолати, можна розповідати західним партнерам про реформи, а можна їх проводити, можна висловлювати підтримку ініціативам в рамках E-government, а можна, і навіть більше того, потрібно приймати якісні законопроекти в цьому напрямку».

акція 1

Про якісну підготовку акції свідчить те, що активісти не лише апелювали до важливості електронної демократії загалом, а й пропонували підтримати конкретні законопроекти, втілення яких дозволить Україні почати свій рух в напрямку країн з успішним досвідом впровадження платформ електронного врядування. Зокрема, це стосується законопроекту №2544а «Про електронні довірчі послуги», який передбачає можливість отримання державних послуг через інтернет-банк і мобільний телефон, до слова, цей законопроект ще навіть не пройшов розгляд в профільних комітетах Верховної Ради. Організатори акції приділили увагу і законопроекту №3224, який дозволить правильно юридично та технічно запустити систему функціонування ID-карт.

Організатори та учасники акції запевнили, що це не остання акція, подібні «нагадування» для народних депутатів пройдуть вже найближчим часом.

Схожі новини