Учасники публічної дискусії в Полтаві напрацювали конкретні пропозиції щодо змін до виборчого законодавства

22 квітня експерти та представники громадських організацій і політичних партій Полтави дискутували над тим, які зміни до законодавства повинне запропонувати громадянське суспільство та запровадити влада, щоб результати виборів відповідали дійсному волевиявленню виборців та змогли покращити виборчий процес і мінімізувати порушення під час голосування та підведення результатів виборів.

Експерт Центру підтримки громадських ініціатив Володимир Піньковський презентував зміни до виборчого законодавства та наголосив, що публічна дискусія – це один з найбільш ефективних інструментів внесення і обговорення якісних змін, які значно збільшують їх шанси на імплементацію в чинне законодавство. «Дуже важливо прийняти нове виборче законодавство, нам необхідно запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками та надати можливість брати участь у виборах внутрішньо переміщеним особам», – наголосив спікер. На заході обговорювали необхідність надання права голосу на місцевих виборах й іншим категоріям осіб, які належать до певних територіальних громад, але не мають реєстрації місця проживання (наприклад, з причин відсутності житла). Шостак Вероніка, член Громадської ради при Полтавській ОДА, заявила, що ця проблема дуже гостро стоїть перед молодими людьми, які зареєстровані в одному місці, а проживають зовсім в іншому, а тому не можуть брати участь у виборах, які відбуваються в тих територіальних громадах, до яких вони себе відносять.

IMG_7246_mini

На публічній дискусії обговорювали питання необхідності внесення змін у норми, які стосуються ведення Державного реєстру виборців. Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Северин Юрій розповів про відмінність функцій, які покладаються на Державний реєстр виборців законодавчо і формально, через що можуть виникати певні зловживання з боку посадових осіб. Юрій Вікторович зазначив, що виборче законодавство сильно заполітизоване, закони пишуться безпосередньо під виборчу кампанію, під ту чи іншу політичну силу, враховуючи реалії, які є в суспільному житті.

З пропозицією розробки реальної та ефективної стратегії розвитку електронної системи голосування виступив експерт з Ініціативи прозорості видобувних галузей Юрій Філенко.

Позитивним результатом публічної дискусії стало напрацювання учасниками публічної дискусії конкретних пропозицій щодо змін до виборчого законодавства. Серед найголовніших: члени ДВК повинні працювати на постійній основі; навчанням членів ДВК повинні займатися політичні партії; запровадження відкритих регіональних виборчих списків; залучення територіальної громади до роботи над списком виборців; навчання членів комісій, проведення іспитів і обрання серед них голів комісій; запровадження електронного голосування.

Схожі новини