ВИБОРЧА РЕФОРМА: ЧАС ВТІЛЮВАТИ, А НЕ ВІДКЛАДАТИ НА МАЙБУТНЄ

Про основні принципи виборчої реформи та методи їх впровадження мова йде вже тривалий час. Реформа виборчої системи викликає багато дискусій та неоднозначних думок в суспільстві. Однак питання реформування виборчого законодавства є надзвичайно важливим, тому що Україна вкрай потребує стабільної та прозорої виборчої системи. Представник ЦПГІ Анастасія Поліщук взяла участь у заході, який мав на меті обговорення комплексної виборчої реформи, здатної вивести політику на якісно новий рівень, – у національному форумі «Виборча реформа: порядок денний». У ході дискусії громадські діячі та народні депутати виділили низку ключових проблем, які повинна вирішити реформа.
Одним із найважливіших пріоритетів присутні визначили перехід на пропорційну систему із відкритими списками виборців. Народний депутат Олександр Черненко виступив за те, щоб новий закон, який передбачає пропорційну систему з відкритими списками, був апробований на парламентських виборах, а потім внесений до Виборчого кодексу.
Серед інших рішень, прийняття яких наразі надзвичайно важливе для проведення успішної реформи, були озвучені такі: зміна складу ЦВК і врегулювання питання її призначення та ротації, сертифікація членів виборчих комісій, покращення функцій електронного адміністрування виборчого процесу, якісна всебічна просвіта виборців. Реформування виборчого законодавства в цілому неможливе без реформування окремих його аспектів. А тому ЦПГІ, підтримуючи вищеназвані ініціативи, у свою чергу спрямовує зусилля на забезпечення більшої прозорості та відкритості у функціонуванні важливої складової виборчого процесу – Державного реєстру виборців, рівних прав доступу до реєстру для усіх суб’єктів виборчого процесу, покращенні електронної комунікації між представниками ведення ДРВ та виборцями, зокрема у сфері розширення функціональних можливостей «Особистого кабінету виборця», який би давав змогу громадянам ініціювати зміни у власних персональних даних в режимі онлайн.
25

Схожі новини