Виборчий кодекс повинен стати суспільним договором між політичними партіями, громадськими організаціями та суспільством

Вдосконалення законодавства, що регулює функціонування Державного реєстру виборців, обговорення актуальних проектів Виборчого кодексу та напрацювання оптимальної моделі реформи виборчого законодавства – саме у такому форматі пройшла публічна дискусія, яка відбулась 13 квітня у Луцьку.

Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Волинської ОДА Віктор Стасюк презентував вже існуючі пропозиції щодо змін до Закону України «Про Державний реєстр виборців», які були напрацьовані в ході проведення публічних дискусій по всій країні. Спікер висловив упевненість, що вдосконалення цього важливого для просування всієї виборчої реформи закону дозволить вирішити ряд базових проблем, зокрема мова йде про обмеженість доступу до реєстру виборців.

л 1

Учасниками заходу були проаналізовані й інші проблемні норм існуючого виборчого законодавства, зокрема ті, які створюють сприятливе правове поле для адміністративного тиску на відділи ведення Державного реєстру виборців з боку їх працедавців – місцевих державних адміністрацій, виконкомів міських рад. В ході дискусії експерти, присутні на заході, не лише донесли до всіх присутніх тезу про важливість усунення цих недоліків у законодавстві, а й запропонували конкретне бачення виходу із цієї ситуації: через передачу підпорядкування відділів ДРВ Центральній виборчій комісії.

Голова Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Наход акцентував увагу на необхідності прийняття Виборчого кодексу. На думку експерта, це створить сприятливі умови для уніфікації та систематизації правового поля, встановлення повноти і юридичної визначеності регулювання виборчого процесу.

Екс-голова ВГО «Комітет виборців Украйни» у Луцьку Віктор Кресак, підбиваючи проміжні підсумки дискусії, зауважив, що комплекс напрацьованих пропозицій, що покликані реформувати виборчу систему та Державний реєстр виборців, демонструють зміцнення громадянського суспільства в нашій країні і є провісниками якісних змін. Спікер підкреслив, що успішне прийняття, як і затягування чи провал, виборчої реформи залежить насамперед від волі політичних партій, мета яких – пройти в парламент наступного скликання.: «Виборчий кодекс покинення стати своєрідним суспільним договором між політичними партіями, громадськими організаціями та суспільством, він повинен виконувати роль бар’єру від переписування виборчого законодавства під інтереси будь-якої політичної сили», – підсумував обговорення експерт.

Схожі новини