Виборчий процес повинен стати більш відкритим та конкурентним

Центром підтримки громадських ініціатив у Маріуполі було організовано публічну дискусію на тему: «Реформування виборчого законодавства і відкритість Державного реєстру виборців». Захід розпочався із презентації експертом ЦПГІ Володимиром Піньковським вже напрацьованих змін до виборчого законодавства. Головними питаннями, запропонованого для експертного обговорення, стали питання забезпечення рівного доступу всіх учасників виборчого процесу до ДРВ, розширення функціональних можливостей «Особистого кабінету виборця» та забезпечення дотримання виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.

13342866_10209789822244578_6277191697229512621_n

Експерт маріупольського Центру громадського контролю «Дій» Ярослав Єрохін звернув увагу учасників публічної дискусії на відсутності реальної можливості реалізувати виборче право ВПО на всій території України. Представники органів ведення Державного реєстру виборців наголосили, що напередодні місцевих виборів 2015 року, міські ради отримали велику кількість звернень від внутрішньо переміщених осіб щодо включення їх у реєстр виборців. На їхню думку, це свідчить про ефективність існуючої системи реєстрації виборців у нашій країні.

Помічник депутата Маріупольської міської ради Олег Харченко у своєму виступі підняв тему прийняття виборчого кодексу. «Уніфікація виборчого законодавства і прийняття виборчого кодексу є одним із системоутворюючих факторів важливих для забезпечення чесних і прозорих виборів в нашій країні», – наголосив він.

Виконавчий директор ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» Афіна Хаджинова підкреслила, що забезпечення сталого демократичного розвитку нашої держави неможливе без структурної реформи виборчого законодавства, яка дозволить зробити виборчий процес більш відкритим та конкурентним.

Схожі новини