Від критики існуючого виборчого законодавства до напрацювання пропозицій щодо його вдосконалення

31 березня у Херсоні відбулась публічна дискусія на тему «Виборча реформа та відкритість Державного реєстру виборців», організована Центром підтримки громадських ініціатив. На заході представники громадянського суспільства (серед яких – голова правління Херсонської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Дєментій Бєлий, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Херсонської ОДА Олександр Колісніченко, працівники органів ведення Державного реєстру виборців Херсонської області Анжела Мизгала і Артем Мазур) обговорювали концепцію реформування виборчого законодавства.

IMG_0216

Присутні зауважили, що причини нестабільності політичної системи України потрібно шукати насамперед в чинному виборчому законодавстві, яке не відповідає вимогам часу та негативно впливає на процес побудови правової системи координат нашої держави. Акцентуючи вектор дискусії на пошуку реальних ініціатив, які здатні покращити стан українського виборчого законодавства, учасники публічної дискусії проаналізували пропозиції представників громадянського суспільства щодо змін до Закону України «Про Державний реєстр виборців», які були презентовані спікерами заходу – Андрієм Карташовим та Віктором Стасюком.

Учасники заходу активно долучилися до обговорення питання необхідності надання права внутрішньо переміщеним особам обирати місцеву владу тих територіальних громад, членами якої вони себе вважають (на підставі реєстрації місця проживання або в разі відсутності такої – на підставі їх фактичного місця проживання, зазначеного у довідці про взяття на облік). Учасники заходу були солідарні в тому, що це право має бути забезпечене і військовослужбовцям строкової служби.

Схожі новини