Від публічної дискусії до забезпечення відкритості Державного реєстру виборців

У вівторок 19 квітня за ініціативи Центру підтримки громадських ініціатив у Сумському прес-клубі відбулась публічна дискусія на тему «Перспективи прийняття Виборчого кодексу та забезпечення відкритості Державного реєстру виборців».

суми фото

Недосконалість чинного виборчого законодавства – тема, яка об’єднала як представників влади, так і активну громадськість міста, які спільно долучились до напрацювання варіантів проведення виборчої реформи в нашій країні. Презентація пропозицій щодо вдосконалення Закону України «Про Державний реєстр виборців», представлені експертами ЦПГІ, викликали серед учасників заходу активне обговорення, під час якого частина запрошених експертів підкреслила, що питання внесені у порядок денний дискусії потребують детального аналізу, адже ставлять перед його авторами велику політичну відповідальність.

Зокрема, громадські активісти Зінченко Дмитро та Дмитро Шестерньов підняли питання відсутності будь-яких гарантій того, що внесення змін до виборчого законодавства, навіть таких позитивних, як презентовані Центром підтримки громадських ініціатив, можливе у стратегічній перспективі. Однією із причини цього, на їхню думку, є існуюча виборча система та політична корупція, яка не дає успішно розвиватись нашій країні.

В свою чергу, начальник Відділу ведення Державного реєстру виборців Сумської районної державної адміністрації Анатолій Москаленко зосередився на конкретних нормах і запропонував прибрати із законодавства, що регулює функціонування Державного реєстру виборців відмітку «НСП» (неспроможній самостійно пересуватись), адже на думку спікера така норма є дискримінаційною. Окрім того, А. Москаленко заявив, що у існуючому виборчому законодавстві чітко прописана можливість реалізувати своє виборче право через написання заяви до дільничної виборчої комісії, тому не потрібно ускладнювати виборчі процедури.

Експерти ЦПГІ запевнили учасників публічної дискусії, що напрацьовані за підсумками обговорення думки та пропозиції будуть детально проаналізовані експертами організації та враховані під час формування остаточної редакції запропонованих змін до виборчого законодавства.

Схожі новини