Впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками – це не просто зміна правил гри, це зміна політичного ландшафту країни

Стан та перспективи покращення виборчого законодавства 11 березня обговорили народні депутати України, громадські активісти та експерти. У публічному обговоренні, ініційованому громадянською мережею ОПОРА, взяли участь заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, народні депутати Ігор Попов, Єгор Соболєв, Руслан Сидорович, Леонід Ємець, Єгор Фірсов, які попри різну фракційну та партійну приналежність були єдині у своїй позиції: Україні потрібна зміна виборчого законодавства.

11_03_reforma_800x531

Присутні зауважили, що важливою проблемою української політичної системи залишається той факт, що Верховна Рада так і не стала реальним центром прийняття політичних рішень, майданчиком, на якому депутати можуть приймати якісні законопроекти.
Акцентуючись на реальних законодавчих ініціативах, які здатні усунути існуючу мажоритарну складову нашої виборчої системи, учасники дискусії зійшлись на тому, що проект Закону «Про вибори народних депутатів» 1068-2 є найбільш оптимальним варіантом для України. Експерти наголосили, що збереження мажоритарна складової – це пряме сповзання в бік політичної корупції та депутатської безвідповідальності за реалізацію реформ. На противагу цьому, запровадження системи відкритих списків дозволить якісно оновити українську політичну еліту та зробити Україні ще один крок до клубу успішних країн ліберальної демократії.

12803180_10153444816440108_6793176648277457150_n

Менеджер з комунікацій ЦПГІ Юрій Микитюк у розмові з експертами неурядових організацій та народним депутатом Єгором Соболєвим не лише висловив готовність ЦПГІ долучитись до процесу вдосконалення виборчої системи, а й підняв тему актуальності внесення змін до законодавства, що регулює функціонування Державного реєстру виборців, які б дозволили встановити громадський контроль над реєстром виборців, щоб мінімізувати можливі маніпуляції зі списками виборців.

Схожі новини