Зміна виборчого законодавства повинна увійти у шорт-ліст реформ необхідних для розвитку країни

20 квітня 2016 року у Харкові Центр підтримки громадських ініціатив в рамках кампанії «Кожен голос важливий» організував публічну дискусію на тему «Перспективи прийняття Виборчого кодексу та забезпечення відкритості Державного реєстру виборців».

фото_mini

До процесу публічного обговорення змін до виборчого законодавства долучились депутати місцевих рад та їх помічники, експерти з виборчого права, журналісти, а також представники громадських організацій та політичних партій міста Харкова.

Метою даного заходу було долучити експертів та громадськість до обговорення та вироблення конструктивних пропозицій до вдосконалення виборчого законодавства – загалом, та змін до Закону України «Про Державний реєстр виборців» – зокрема.

Визначення оптимального виборчого бар’єру, забезпечення виборчих прав ВПО, дистанційне голосування, важливість впровадження кращих міжнародних практик ведення реєстру виборів – ці та інші питання були поставлені модератором заходу на порядок денний дискусії та викликали не лише цікаву та змістовну дискусію, а й були конвертовані у конкретні пропозиції щодо вдосконалення виборчого законодавства.

Депутат Харківсько міської ради Ігор Черняк наголосив на важливості припинення практики прийняття змін до виборчого законодавства під конкретну політичну партію та кандидата. Він заявив, що правова система повинна створювати рівні можливості для всіх суб’єктів виборчого процесу, а не обслуговувати кон’юктурні вимоги та бажання політиків. Також спікер підкреслив необхідність зміни існуючої виборчої системи, яка на його думку створює поле для маніпуляцій та зменшує довіру громадян до інституту виборів.

Тему недосконалості існуючої виборчої системи продовжив також депутат Харківської обласної ради Дмитро Булах. Він акцентував увагу на доцільності впровадження системи відкритих списків, а також підкреслив необхідність інтегрування електронних сервісів у виборчу систему, що допоможе захистити результати волевиявлення громадян.

Попри різні тактичні підходи до розуміння того як повинна відбуватись зміна виборчого законодавства, теза про те, що саме реформа виборчого законодавства повинна ввійти у шорт-ліст необхідних для розвитку країни пунктів знайшла підтримку серед всіх учасників дискусії.

DSC_4378_mini

Схожі новини