Зробити виборчий процес відкритішим – реально

Про це заявили учасники публічної дискусії на тему: «Виборча реформа та відкритість Державного реєстру виборців», яка відбулась 14 квітня у місті Житомирі.

Мета заходу – обговорення реформи виборчого законодавства та пропозицій представників громадянського суспільства щодо проекту Закону України «Про внесення змін до окремих законів України (щодо забезпечення відкритості Державного реєстру виборців та громадського контролю над ним)».

Експерти, присутні на публічній дискусії, наголосили, що робота над пропозиціями щодо внесення змін, мета яких – забезпечення відкритості Державного реєстру виборців, проходить вже не перший рік. Одним із підготовчих процесів було проведення опитування українців, за тиждень до початку виборів у жовтні 2015 року. Проаналізувавши відповіді респондентів, експерти ЦПГІ підтвердили, що закритість Державного реєстру виборців є проблемою, яка потребує негайного вирішення. Так, лише 33% опитаних жодного разу не мали проблем під час виборчого процесу, інші ж, зіштовхувались найчастіше або з неправильним написанням своїх ПІБ або ж знаходили у списках дані людей, які померли.

944899_1054712967919477_3085693403416239498_n

Підсумки публічної дискусії підвів Голова Ради ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» Андрій Карташов: «Є три ключові проблеми, які потрібно змінити в Законі України «Про Державний реєстр виборців». По-перше, його потрібно відкрити для публічного контролю і надати всім суб’єктам виборчого процесу право на перевірку Державного реєстру виборців. По-друге, нам потрібно відкрити персональні дані, щодо ПІБ, виборчого округу та виборчої дільниці. І по-третє, я вважаю, що нам потрібно надати сервісу «Особистий кабінет виборця» ширші можливості, для того щоб виборці могли змінювати власні персональні дані надавати запитання і отримувати на них відповіді від Державного реєстру виборців, щодо персональних даних, або інших питань, пов’язаних з виборами».

Схожі новини