Проект «Інформаційно-просвітницька кампанія щодо змін виборчого законодавства України»

6

З 15 грудня 2011 р. по 1 квітня 2012 р. Центр підтримки громадських ініціатив в рамках програми «Реформування виборчого законодавства в Україні» Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) реалізував проект «Інформаційно-просвітницька кампанія щодо змін виборчого законодавства України». Інформаційна кампанія охоплювала 270 міст України. Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці, наданій Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).

6-1

З метою поширення досвіду щодо аналізу виборчого законодавства та відстоювання власних виборчих прав протягом грудня 2011 року – лютого 2012 року коаліцією виборчих ініціатив «ДЗВІН» у м. Рівному, Сімферополі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Хмельницькому, Миколаєві, Харкові та Києві було організовано 8 семінарів “Участь громадян у формуванні виборчого законодавства. Організація роботи мереж і коаліцій громадських організацій під час виборів”. У роботі семінарів брали участь громадські організації з усіх регіонів України (200 учасників-представників зі 128 НГО). Коаліцією виборчих ініціатив «ДЗВІН» в 27 регіонах України було проведено 27 вуличних акцій «Порадь депутату щодо виборчого законодавства». Мета вуличних акцій проінформувати виборців про хід підготовки до виборів, новели виборчого законодавства та підвищити їх мотивацію до участі у виборчому процесі.

6-2

Під час акцій було проведено опитування 12000 виборців щодо їх бачення нового закону (заповнювалися анкети, розроблені та проаналізовані експертною групою). Під час акції були проведені брифінги та прес-конференцій для місцевих ЗМІ Результати громадського опитування узагальнені та використані у вироблені пропозицій щодо внесення змін у виборче законодавство. Результати опитування донесені до виборців через ЗМІ. Завдяки налагодженій співпраці зі ЗМІ інформацію про акції, поширену через ЗМІ, отримали більше 1500000 осіб.

Громадські організації, які входять до складу «ДЗВОНу» у своїх офісах розповсюджували інформацію про діяльність коаліції, про особливості виборчого законодавства, консультували громадян з питань виборчої тематики, роздавали листівки «Що потрібно знати виборцю на виборах до Верховної Ради», проводили анкетування відвідувачів, завдяки якому збиралися поради депутатам щодо виборчого законодавства.

Ініційовані громадськістю узагальнені пропозиції щодо необхідних змін до виборчого законодавства з метою розгляду та виконання депутатами Верховної Ради, були надіслані до Верховної Ради України 12 квітня 2012 року

Схожі новини