Експерти ЦПГІ взяли участь у громадських слуханнях, які відбулись у Маріуполі

У Маріуполі 26 березня відбулись громадські слухання на тему: «Розробка статуту територіальної громади». Особливості статуту, його структура, роль, а також вивчення накращих українських практик впровадження статуту – самі ці теми стали предметом активного громадсього обговорення у місті.

Учасники громадських слухань дали свою оцінку важливості розробки та прийняття якісного статуту територіальної громади. Як представники місцевої влади, так і експерти ЦПГІ підкреслили визначальну роль статуту у налагодженні механізму забезпечення основних прав жителів міста Маріуполя.

маріуп 1

Експерт Центру підтримки громадських ініціатив Михайло Городок у своїй доповіді розповів про особливості правового регулювання процесу розробки статутів територіальних громад та проаналізував досвід впровадження статутів в Україні. Крім того, він звернув увагу присутніх на специфіку проблем, які можуть виникати у місцевої влади та активістів при цьому.

Голова Ради Центру підтримки громадських ініціатив Андрій Карташов розповів присутнім про важливе значення статуту у забезпеченні участі територіальної громади в управлінні. Експерт наголосив на важливості використання потенціалу місцевого референдуму, загальних зборів громадян за місцем проживання у процесі прийняття рішень місцевою владою. Спікер зазначив, що за умови правильної організації ці елементи представницької демократії можуть стати ефективним інструментом впливу на місцеву владу, з однієї сторони, та способом отримати інформацію про позицію громади для представників місцевої влади – з іншої.

маріуп 3

Позитивним результатом громадських слухань стала спільна ініціатива місцевої влади та громадського активу міста, які домовились створити робочу групу, яка працюватиме над розробкою статуту м. Маріуполь. На думку усіх присутніх на заході, цей документ повинен стати зразком успішного партнерства між владою та громадою, і найважливіше – закласти базу розвитку міста на десятиліття вперед.

Захід був організований за підтримки Міжнародного республіканського інституту.

Схожі новини