Підсумки та подальші перспективи функціонування Державного реєстру виборців

Розвиток суспільства рівних прав та можливостей, впровадження принципів електронного урядування в Україні породжують перед нами нові виклики. Такі виклики постали і перед Державним реєстром виборців, окремі аспекти функціонування якого викликають ряд запитань. Підсумки та подальші перспективи функціонування Державного реєстру виборців стали темою експертної дискусії з обговорення законопроекту 5310 щодо забезпечення відкритості та удосконалення функціонування Державного реєстру виборців.
img_2052
Експерти ЦПГІ презентували загалу законопроект 5310 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення відкритості та удосконалення функціонування Державного реєстру виборців)», зареєстрованого у Верховній Раді 26 жовтня 2016 року. Вони ознайомили присутніх із основними положеннями закону, покликаного:
• підвищити рівень відкритості Державного реєстру виборців;
• розширити механізми публічного контролю над ним;
• удосконалити та розширити функціональні можливості веб-сервісу «Особистий кабінет виборця», забезпечити його легалізацію та визначити механізм ідентифікації на цьому сервісі за допомогою паспорта громадянина України (ID-карти) з електронним цифровим підписом;
• удосконалити окремі аспекти ведення Державного реєстру виборців та уніфікації різних виборчих процедур, пов’язаних зі складанням і уточненням списків виборців під час різних виборів та референдумів.
Народний депутат України Ярослав Маркевич, один із співавторів законопроекту, наголосив на тому, що його прийняття дозволить забезпечити більш прозоре функціонування державної структури, яка займається укладанням реєстру виборців. А оскільки законом передбачено відкриття окремої інформації про виборців, то це дозволить виявляти проблеми у формуванні реєстру, вчасно вирішувати їх та запобігати в подальшому.
img_2117
Голова Ради ЦПГІ Андрій Карташов та експерт організації Катерина Перната розповідали про передумови та шляхи реформування Державного реєстру виборців та акцентували увагу на успішному досвіді ведення реєстру в інших країнах, який можна було б використати з метою оптимізації функціонування аналогічної системи, яка функціонує в Україні.
Наразі назріла реформа виборчої системи в Україні. Радник із юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем Денис Ковриженко під час експертної дискусії висвітлив питання стосовно можливостей використання норм законопроекту 5310 у проекті Виборчого кодексу.

Related news