Об’єднання територій та ресурсів є основною передумовою розвитку громад

Учасники громадських слухань під назвою: «Децентралізація, як інструмент якісного життєзабезпечення територіальних громад», які відбулись у Кіровограді 17 лютого, впевнені, що об’єднання територіальних громад Кіровоградщини – запорука переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень.

Переконаність у цьому висловили представники місцевої влади, депутати сільських, селищних та районної ради, приватні підприємці, політики та громадські активісти. У громадських слуханнях взяли участь експерти Центру підтримки громадських ініціатив Федір Алєйніков та Михайло Городок, модератором заходу виступив Голова Ради ЦПГІ Андрій Карташов.

сл

Учасники громадських слухань дали свою оцінку процесу децентралізації в Україні загалом та на Кіровоградщині зокрема. Як представники місцевої влади, так і експерти ЦПГІ відзначили, що основною передумовою успішного розвитку громад є об’єднання територій та ресурсів, адже лише об’єднуючись громади зможуть повноцінно жити та розвиватись, створюючи успіх локальний та долучаючись до формування успіху загальнодержавного.

Експерт ЦПГІ Федір Алєйніков поділився із учасниками слухань своїми спостереженнями щодо швидкості та ініціативності добровільного об’єднання територіальних громад. Зокрема, він зазначив, що ряд українських та зарубіжних експертів з місцевого самоврядування були приємно здивовані високими темпами об’єднання територіальних громад, що свідчить про хороший рівень ініціативності та готовності українців до якісних змін в країні. Також експерт уточнив, що, наприклад, в сусідніх Польщі та Словаччині подібне об’єднання громад було здійснено лише в примусовому порядку.

IMG_8709

Учасники громадських слухань наголосили на перевагах добровільного об’єднання територіальних громад, серед яких – допомога та підтримка держави. Лише цього року держава зі спеціального фонду виділить спроможним громадам понад мільярд гривень. Окрім того, такі громади можуть розраховувати на підтримку Європи у вигляді грантів.
Крім того, експерти ЦПГІ дали учасникам слухань ряд практичних порад, зокрема, вони наголосили, що між об’єднанням громад і обсягом їх фінансуванням є пряма залежність, тобто чим швидше громади об’єднаються, тим більше коштів вони отримають.

Важливим блоком громадських слухань стало обговорення питання покращення якості надання адміністративних послуг. Експерти Центру підтримки громадських ініціатив розповіли про кращі українські та світові практики та переваги впровадження систем електронної демократії, в тому числі і у сфері надання адміністративних послуг.
Захід був організований Міжнародним республіканським інститутом.

Схожі новини