Реформа децентралізації залежить від «мовчазних» парламентарів

Децентралізація – один з ключових напрямків системних перетворень в країні. Цю реформу можна віднести до переліку тих, які формують не лише зміни у певних сферах державної політики, ця реформа здатна повністю змінити архітектуру державного механізму, логіку і суб’єктність прийняття владних рішень. Потенціал цієї реформи добре усвідомлюють не лише її ініціатори, а й політичні противники таких змін – явні та латентні, які також впливають на її перебіг.

З початком нового політичного сезону у Верховній Раді за ініціативи народних депутатів Ганни Гопко, Остапа Єднака, Марії Іонової було ініційовано зустріч, на якій основні стейкхолдери реформи із числа міжнародних донорських організацій, народних депутатів та представників уряду мали змогу узгодити такий механізм співпраці, який би дозволив мінімізувати опір противників та актуалізувати пропозиції прихильників реформи. Голова Ради ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» Андрій Карташов та менеджер з комунікацій ЦПГІ Юрій Микитюк взяли участь у роботі координаційної наради щодо обговорення проектів міжнародної технічної допомоги для реформи децентралізації.

fGU8iWfWi4U

В рамках обговорення стану та перспективи просування реформи децентралізації народний депутат України Олександр Черненко акцентував увагу на зростаючій тенденції опору децентралізації. На думку спікера, все більше політичних акторів в Україні, насамперед з числа опозиції, виступають проти активізації її впровадження. Депутат підкреслив, що у своїй діяльності опоненти децентралізації переходять від прихованого саботажу, як це було раніше, до агресивної публічної риторики, спрямованої на дискредитацію самої ідеї реформи.

ЦПГІ переконаний, що однією із причин, яка перешкоджає реформі децентралізації, є не лише діяльність її опонентів та популістів, а й «мовчазна більшість» у парламенті, яка не забезпечує належну законодавчу підтримку реформи. Осіння сесія Верховної Ради стане остаточним екзаменом для влади на предмет її бажання та здатності продовжити реформу децентралізації, надавши територіальним громадам по всій країні шанс формувати власний успіх.

Іншим блоком експертного обговорення стало питання покращення взаємодії донорських організацій та проектів, як на горизонтальному рівні – між собою, так і з українською владою та суспільством. Зокрема директор Міжнародного республіканського інститут в Україні Майкл Дракман заявив: «Ми всі відчуваємо брак доступної інформації про децентралізацію, її переваги для розвитку держави та покращення якості життя людей. Більше того, я бачу ріст дезінформації, антипропаганди цієї реформи. Якщо ми хочемо, щоб вона була успішною, ми повинні посилити нашу інформаційну політику: для цього уряд, парламент та громадський сектор повинні стати єдиною командою, налаштованою на спільний результат».

Схожі новини